کالری مورد نیاز بدن

محاسبه درصد چربی بدن

نرم افزار محاسبه میزان چربی بدن با چند کلیک ساده

پلانک اولین باشگاه آنلاین کشور

محاسبه درصد چربی بدن

توضیحات کامل در همین صفحه وجود دارد . برای محاسبه درصد چربی بدن خود لطفا ابتدا کیبورد را انگلیسی کنید سپس اعداد را وارد کنید.

محاسبه درصد چربی بدن

require
require require
require  

چربی بدن شما ......

توضیحخانم‌هامردان
مقدار توصیه شده:20-25%8-14%
بزرگسالان در ایالات متحده، میانگین :22-25%15-19%
چاق :30+%25+%

چربی بدنی شما

درصد چربی بدن شما چیست؟

چاقی و اضافه‌ وزن فقط بر اساس قد و وزن مشخص نمی‌گردد، بلکه امروزه ترکیب بدن را برای تعریف چاقی در نظر می‌گیرند و تعریف استاندارد چاقی بر مبنای میزان چربی بدن می‌باشد. برای اینکه بفهمیم شخصی چاق است یا نه نباید از روی ظاهرش قضاوت کرد. بلکه باید درصد چربی بدن او را اندازه بگیریم. ممکن است دو نفر هر دو ۵۲ کیلوگرم وزن و ۱۶۰ سانتی‌متر قد داشته باشند اما یکی بدنش چربی باشد و دیگری عضله، ما به مورد اول چاق می‌گوییم. درصد چربی بدن، میزان توده چربی است که در حال حاضر در بدن شما وجود دارد.

درصد چربی بدن

میزان چربی بدن به سن و جنس وابسته است

معمولا” چربی بدن بانوان نسبت به آقایان بیشتر است، چون که بدن زنان برای زایمان و عملکرد هورمون‌ها به چربی بیشتری نیاز دارد.

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری میزان چربی بدن وجود دارد اما یک روش ارزان و آسان برای اندازه‌گیری میزان چربی بدن روش آنتروپومتری است که گاهی با عنوان روش نیروی دریایی امریکا نیز به آن اشاره می‌شود. در این شیوه میزان چربی در بدن شما با استفاده از سنجش‌های مختلف جسمانی محاسبه می‌شود. برای مردان قد، دور شکم و دور گردن، و برای زنان، قد، دور شکم، دور گردن و همچنین دور باسن اندازه‌گیری می‌شود.

درصد چربی بدن

– معیار چربی بدن زنان

چربی بدن ۱۰ الی ۱۳ درصد، بسیار پایین و ضروری است. ۱۴ تا ۲۰ درصد، محدوده سالمی برای ورزشکاران و ۲۱ تا ۲۴ درصد چربی معمول و سالم است. ۲۵ تا ۳۱ درصد چربی هم، به نظر می رسد محدوده قابل قبولی باشد. هر مقداری بالاتر از ۳۳ درصد برای زنان به عنوان چاقی تلقی می‌شود.

– معیار چربی بدن مردان

۲ تا ۵ درصد، پایین‌ترین میزان چربی بدن و ضروری است. ۶ تا ۱۳ درصد، محدوده چربی بدن یک ورزشکار است. ۱۴ الی ۱۷ میزان چربی محدوده طبیعی و مناسبی به نظر می‌رسد. ۱۸ تا ۲۵ درصد چربی هم، بالای حد طبیعی اما قابل قبول است. هر مقداری بالاتر از ۲۶ درصد برای مردان به عنوان چاقی تلقی می‌شود.

محاسبه درصد چربی بدن خود را پس از تغییرات بوجو آمده در بدن دوباره محاسبه کرد . زیرا اطلاعات و درصد چربی بدن شما متناسب با اطلاعات قبلی میباشد و دیگر متناسب شما نیست.

منبع : باشگاه ورزشی کهکشان