آب مورد نیاز بدن

این نرم افزار بطور خودکار محاسبه آب مورد نیاز بدن شما را انجام میدهد.

پلانک اولین باشگاه آنلاین کشور

محاسبه آب مورد نیاز بدن

توضیحات کامل در همین صفحه وجود دارد. جهت محاسبه آب مورد نیاز بدن ابتدا کیبورد خود را انگلیسی کنید سپس اعداد را وارد نمایید.

محاسبه مصرف آب مورد نیاز

require
require require

شما باید بنوشید...... آب در روز

توضیحات گزینه فصل یا آب و هوا

نرم افزار به صورت پیش فرض بر روی گزینه اول قرار دارد.

1- گزینه اول Winter میباشد که اشاره به فصل های سرد دارد مانند زمستان و پاییز.

2- گزینه دوم Normal میباشد که اشاره به فصل هایی که هوا مناسب است مانند بهار.

3- گزینه سوم Summer میباشد که اشاره به فصل های گرم دارد مانند تابستان.

توضیحات گزینه سطح فعالیت

نرم افزار به صورت پیش فرض بر روی گزینه اول قرار دارد.

1- گزینه اول Lightly Active میباشد که به معنی سطح فعالیت پایین (کم فعال) است.

2- گزینه دوم Moderately active میباشد که به معنی سطح فعالیت متوسط (نسبتا فعال) میباشد.

3- گزینه سوم Very Active میباشد که به معنی سطح فعالیت بالا (خیلی فعال) میباشد.

توضیحات در مورد آب مورد نیاز بدن

محاسبه آب مورد نیاز بدن

 

محاسبه آب مورد نیاز بدن به چه معناست؟

خب همانطور که از اسمش پیداست میزان آب مورد نیاز بدن که باید طی یک روز مصرف کنید را نشان میدهد. همواره ما ایرانیان به این نکته کمتر توجه کرده ایم که بدن ما به چقدر آب در طول یک روز نیاز دارد. اما نمیدانیم که این نکته اصلی ترین و مهمترین عامل در حفظ سلامتمان میباشد. بسیاری از بیماری هایی که افراد در سنین بالا تجربه میکنند به دلیل کم مصرف کردن آب میباشد. به معنای واقعی آب مایه حیات است و ضمانت کننده سلامت فرد است.

 

آب کافی از بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکند

اگر شما در طول روز آب کافی مصرف کنید و کلیه ، کبد و مثانه شما دائم در حال کار کردن باشد هیچگاه دچار بیماری های عفونی نخواهید شد. آب مصرفی کافی بدن شما را شستشو میدهد. به عنوان مثال افرادی که بیماری فشار خون دارند میبایست به طور مداوم آب مصرفی خود را بیشتر کنند تا از حمله قلبی برای این افراد جلوگیری شود .افرادی که قند خون دارند با مصرف آب زیاد میتوانند تا حدودی بیماری خود را کنترل نمایند.

باعث شادابی پوست میگردد

مصرف کافی آب در طول روز به طور مرتب بدن شما را شاداب نگه میدارد. تصور کنید که چند روز به حمام نروید بدن شما خشک و کثیف میشود . آب دقیقا در بدن ما نیز به زیر پوست ها نفوذ میکند و از چین چروک و تیرگی پوست جلوگیری میکند. 

محاسبه آب مورد نیاز بدن

از آب معدنی یا آب تصفیه استفاده کنید

همانطور که میدانید در بسیاری از نقاط ایران آب شرب را با کلر و دیگر نگه دارنده ها به دست ما میرسانند که اگر میزان سختی آب را بررسی کنید متوجه میشوید که سختی بالایی دارد و یا به عبارتی آب ناخالص است. سعی کنید برای اینکه دچار سنگ کلیه و بیماری های از این دست نشوید همواره از آب تصفیه یا آب معدنی استفاده کنید تا بدن شما یک آب خالص و پاک دریافت کند.

آب مورد نیاز بدن

از ورزش قافل نشوید

زمانی که ورزش میکنید علاوه بر چربی سوزی بدن شما همیشه در حین تمرین مقدار زیادی آب به صورت عرق کردن از دست میدهد که این امر باعث میشود شما آب بیشتری مصرف کنید و در نتیجه سلامت بدن خود را تضمین کرده اید. در حین تمرین و بعد از تمرین حتما آب کافی بنوشید تا بدن شما دچار کم آبی نشود.

خطر کم آبی بدن را جدی بگیرید

شاید کمتر به این نکته اشاره شده است اما کم آبی در بدن همانطور که در بالا گفته شد خطر بسیار جدی برای سلامت شما به شمار میرود. کم آبی ، بدن را مستعد انواع بیماری ها میکند و کافیست فعالیت کمی داشته باشید تا سریع به بیماری هایی که اکثر ایرانیان به آن ها دچار هستند دچار شوید. 

نتیجه گیری

مقداری که در این نرم افزار نشان داده شده است یک مقدار کافی و نرمال است که شما باید در طول روز مصرف کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که تنها چیزی که هر چه بیشتر مصرف کنید هیچ ضرری برای شما ندارد بلکه باعث سلامت شما میشود مصرف آب است. پس هر چه که میتوانید در طول روز آب بیشتری مصرف کنید.

مقاله : محاسبه آب مورد نیاز بدن

منبع : باشگاه ورزشی کهکشان