مقاله آموزشی

تی آر ایکس و دوچرخه سواری

باشگاه پلانک

تی آر ایکس و دوچرخه سواری

تمرینات TRX برای دوچرخه سواران

تورد فرانسه، مسلما یکی از پرطرفدارترین مسابقات در جهان است که بیش از 3500 کیلومتر در 21 روز مسابقات دوچرخه سواری دارد.

هنگامی که شما این مسافت زمین را پوشش می دهید، برخی از ضربه ها و کبودی ها را در مسیر برای شما پیش می آید. در Le Tour 2011 ثابت شد که هیچ استثنائی در آسیب دیدگی وجود ندارد. این موضوع برخی از بزرگترین نام های در دوچرخه سواری را شامل می شود، از جمله آنها دیوید زبریکیس است. دوچرخه سواران ترکیب اصلی باید در ، قدرت، استقامت و دوام برنده باشد.

درمانگر فیزیکدان کریس ننتارز از اولویت پیشگیری آسیب برای دوچرخه سواران میگوید:

او از قبل هشت سال با ورزشکاران حرفه ای کار کرده است و در این مورد به خوبی میداند. کریس می گوید: “شیوع آسیب های دوچرخه سواری نشان می دهد که ما باید بیشتر تلاش کنیم تا از این مشکلات جلوگیری کنیم.”  او متوجه شده تی آر ایکس که به آموزش ورزش های معلق کمک میکند ، پس از مدتی متوجه شد که مشتریان او نه تنها در دوچرخه سواری عملکرد بهتری دارند ، بلکه به طور جدی از صدمات آنها جلوگیری میکند.

تی آر ایکس و دوچرخه سواری

در اینجا ما دو حرکت از بالا را برای دوچرخه سواران بررسی می کنیم :

TRX Chest Press و TRX Inverted Row

Push-ups به عنوان یکی از بهترین تمرینات انتخاب شده اند ، که به منظور ارتقاء قدرت بدنی و پایداری هسته بدن به مدت طولانی شناخته شده اند. فشار بالا به حالت تعلیق مانند TRX Chest Press (تصویر زیر را ببینید) باعث افزایش فعال شدن عضلات دیواره شکم و لایتسمز دوسی نسبت به فشارهای استاندارد می شود.

این امر پیامدهای خاصی در دوچرخه سواری دارد، زیرا خستگی در عضلات اصلی نشان دهنده تغییر سینماتیک اندام تحتانی است که منجر به ضعف در دوچرخه سواری و استرس ناخواسته در بافت می شود. علاوه بر این، عملکرد ضعیف باعث افزایش تقاضای متابولیسم دوچرخه سوار می شود.

تی آر ایکس و دوچرخه سواری

مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که ردیف وزن بدن معلق مانند TRX Inverted Row (نگاه کنید به تصویر زیر)، نسبت به یک ردیف کروی و تک ران بیشتر در دستیابی به فعال شدن عضلات هسته ای برتر است. علاوه بر این، مطالعه نشان داد که ردیف های معلق در مقایسه با تمرین های جایگزین، پایین ترین سطوح نیروی فشاری را دارند. کریس می گوید: “این مربوط به دوچرخه سواران است، زیرا ما می خواهیم تمریناتی را انجام دهیم که تنش های غیر ضروری را بر ساختارهای مهم در ستون فقرات قرار ندهند.”

صحبت پایانی

کریس می گوید: “شواهد نشان می دهد که TRX یک ابزار چند منظوره برای دوچرخه سواران است و به شما کمک می کند که در جاده ها یا مسیرهای رکاب زدن بمانید.” “آموزش تمرینات معلق ، ثبات و قدرت اصلی را افزایش خواهد داد، و در نهایت بهبود های پایه ای را برای دوچرخه سواران تولید و به حفظ قدرت آنها کمک می کنند.”

کریس ننتارز کیست؟

کریس ننتارز مدیر فیزیوتراپی در عملکرد ورزشکاران است. او یک متخصص فیزیک، متخصص تعلیم و تربیت و متخصص ارتقای عملکرد است که دارای بیش از هشت سال تجربه در کار با ورزشکاران تمام سطوح، از جمله ارائه خدمات مشاوره ای به بسیاری از سازمان های حرفه ای و نخبه در ایالات متحده و کانادا است.

منبع : سایت رسمی فدراسیون تی آر ایکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *